Korekta paznokci żelowych

DLA KOGO? Jest koniecznym zabiegiem jeżeli chcemy dłużej cieszyć się paznokciami żelowymi.

opis zabiegu

Zwykle już po około dwóch tygodniach można zauważyć pierwszy, nieznaczny odrost, przy czym dla paznokci wykonanych prawidłowo, estetycznie i precyzyjnie konieczność uzupełnienia będzie w tym wypadku minimalna. Sytuacja wymaga wykonania zabiegu korekty, kiedy wzrost paznokcia spowoduje odsłonięcie połowy płytki paznokciowej. Tak znaczny odrost jest przyczyną niebezpiecznego rozmieszczenia na płytce paznokciowej naprężeń. Tzw. linia stresu przesuwa się w stronę wolnego brzegu a jej ochronne działanie ulega znacznemu osłabieniu, co z czasem stanowi wręcz zagrożenie. Wystarczy niefortunne uderzenie aby połamał się nie tylko żel ale także paznokieć znajdujący się pod spodem. Takie wypadki zdarzają się niestety dość często. W sytuacji kiedy żelowe paznokcie są bardzo długie lub naturalna płytka jest osłabiona i silnie zniszczona. Poza niebezpieczeństwem wystąpienia tak nieprzyjemnych uszkodzeń paznokcia, sporą rolę w konieczności zabiegu uzupełnienia odgrywa sama estetyka. Zdarza się, że po upływie kilku tygodni (zwykle miesiąca) zarówno kolor żelu, jak i jego struktura wymagają odświeżenia.

Wskazania

– krótkie połamane paznockie,
– nieestetyczny wygląd dłoni,
– bielactwo paznokci,
– bruzdowanie paznokci,
– widoczny i utrudniający odrost,

Przeciwwskazania

– grzybica paznokci
– brodawki (często wirusy powodują powstawanie brodawek około paznokciowych, brodawki mogą wrastać pod płytkę, co z kolei prowadzi do zaburzeń wzrostu paznokcia)
– drożdżyca (stan zapalny powstaje w wale paznokciowym- jest on bardzo zaczerwieniony i z obrzękiem)
– alergie
– łuszczyca paznokci
– zespół zielonych paznokci (zakażenie bakteryjne)
– wszelkie stany zapalne i infekcje

Czas trwania zabiegu

60-90 minut

Częstotliwość

Minimum jeden zabieg co 3-4 tygodnie

Polecane produkty

Pielęgnacja pozabiegowa

Używanie odżywki do skórek i paznokci, oraz kremu nawilżającego.

Polecane produkty kontynuacji domowej

  • Oliwka do skórek np. Indigo
  • Krem do rąk nawilżający, ORGANIQUE

Zastanawiasz się, czy ten
zabieg jest dla Ciebie?

Z przyjemnością Ci doradzimy!

EcoHIT

Sprawdź nasze promocje

Bądź na bieżąco z naszymi ofertami specjalnymi!
Korzystaj z rabatów i atrakcyjnych zniżek na zabiegi.
Sprawdź nasze inne zabiegi

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

G. Kazz
G. Kazz
2023-10-03
Każda wizyta to ogromna przyjemność. Wszystkie usługi z których korzystam wykonane są zawsze z dużą dbałością i starannością.
M. Szafarczykówna
M. Szafarczykówna
2023-06-17
Makijaż permanentny brwi- perfekcyjny, zrobiony szybko, sprawnie i przede wszystkim precyzyjnie! W takiej profesji nie ma miejsca na błędy. Pani Agata jest mistrzynią. Gorąco polecam!
Anna Bober
Anna Bober
2022-08-15
Już kilka razy miałam tam robione paznokcie i bardzo lubię tamtejszą obsługę, która jest miła, profesjonalna i poziom sanitarny też bardzo wysoki. Za jakiś miesiąc znów z chęcią przyjdę na manicure. Polecam 😊
Aleksandra Mazurek
Aleksandra Mazurek
2022-07-29
Miałam robiony manicure i pedicure hybrydowy w salonie EcoChick. Szczerze polecam to miejsce. Usługa wykonana profesjonalnie. Salon prezentuje się bardzo ładnie. Nie mam zastrzeżeń 👠💅
Scroll to Top