Radiotermoliza TERMOCELL

DLA KOGO? Zabieg skierowany jest dla osób z problemem licznych teleangiektazji, występujących powszechnie i charakteryzujących się trwałym poszerzeniem naczyń krwionośnych (naczyń włosowatych, splotu pod brodawkowego skóry), które uwidaczniają się poprzez naskórek w postaci czerwonych „nitek”. W skrajnych przypadkach mogą one ściśle przylegać do siebie tak, że dają obraz jednorodnego zaczerwienienia.

opis zabiegu

Zabieg wykorzystuje w swoim działaniu terapeutyczne właściwości prądu o częstotliwości fali radiowej. W trakcie zabiegu energia przewodzona jest precyzyjną elektrodą igłową, która przyciąga płyny z tkanek na powierzchnię skóry, gdzie następuje zjawisko elektrokoagulacji termicznej zmian naczyniowych. Poddane wysokiej temperaturze naczynko ulega koagulacji i w ostateczności dochodzi do jego obkurczenia, a następnie zwłóknienia —> cząsteczki białka budującego tkankę ulegają ścięciu. Naczynko zostaje zamknięte, uszczelnione oraz natychmiastowo mniej widoczne.

Ogromną zaletą tej technologii jest fakt, że igły nie stają się gorące podczas zabiegu, tak więc nie dochodzi do poparzenia skóry, a jedynie do lekkiego uszkodzenia naskórka.

Etiologia powstawania naczynek nie jest dokładnie poznana. Podkreśla się w niej rolę czynnika dziedzicznego i działania hormonów (estrogenów) a także:

 • wrodzoną wrażliwość skóry
 • zaburzenia krążenia
 • czynniki emocjonalne
 • nadciśnienie tętnicze

Można również wymienić czynniki atmosferyczne:

 • duże wahania temperatury
 • długotrwałe i zbyt intensywne opalanie się
 • wiatr, mróz
 • długotrwałe stosowanie sterydów, zwłaszcza na twarz, szyje i dekolt
 • nieprawidłowa pielęgnacja skory

W zależności od wyglądu i umiejscowienia wyróżniamy teleangiektazje:

 • liniowe – nie tworzące połączeń miedzy sobą i umiejscowione zwykle na przyśrodkowej powierzchni ud, powyżej stawu kolanowego
 • drzewkowate – umiejscowione zazwyczaj na bocznej powierzchni ud
 • pajączkowate (promieniste) – rozchodzące się promieniście na boki od centralnego najszerszego naczynia
 • guzkowe – nierównomiernie rozsiane punktowe rozszerzenia naczyń

Wskazania

– zmiany naczyniowe
– teleangiektazje
– naczyniaki wrodzone (starcze, płaskie, jamiste)
– poszerzenia żylne nóg
– plamy de Morgana

Przeciwwskazania

– ciąża
– karmienie piersią
– stosowanie antykoagulantów – leków obniżających krzepliwość krwi np. Heparyna
– stosowanie NLPZ
– opalona skóra
– zaburzenia krzepnięcia krwi
– choroby krwi
– skłonność do bliznowców
– nowotwory skóry
– nieunormowana cukrzyca

Czas trwania zabiegu

Czas trwania zabiegu uzależniony jest od ilości zmian – od 0,5h do 1h

Częstotliwość

W przypadku trwale rozszerzonych naczyń krwionośnych (wenektazji) znajdujących się na kończynach dolnych, zdarza się, że zabieg trzeba powtórzyć kilka razy, ostateczne usunięcie tych zmian może stanowić problem lub nie daje satysfakcjonujących rezultatów. Wtedy rekomenduje się przeprowadzenie zabiegów bardziej inwazyjnych tj.: skleroterapia, laseroterapia, zabiegi chirurgiczne.

Zabieg w zależności od konieczności można powtarzać aż do uzyskania zadowalających efektów. Minimalny odstęp czasowy między zabiegami powinien wynosić minimum 3 tygodnie.

Polecane produkty

Pielęgnacja pozabiegowa

Pielęgnacja pozabiegowa: Po kilku godzinach od zabiegu lub dnia następnego można stosować kosmetyki natłuszczające np. Alantan. Unikamy produktów na bazie alkoholu. Makijaż można nalożyc po 24 h od zabiegu. Bezwzględnie unikamy sauny, opalania się, basenu, wysiłku fizycznego np. fitness przez kilka dni.

Pielęgnacja domowa: W celu utrzymania efektów należy stosować kosmetyki, które wpływają uszczelniająco na naczynia krwionośne, a więc takie, które bazują na witaminie C np. Organic Series krem z witaminą C, Clochee olejek/serum z witaminą C. Dodatkowo wskazana jest suplementacja preparatów na bazie diosminy, witaminy c, wyciągu z kasztanowca.

Osoby z tendencją do powstawania teleangiektazji, wenektazji powinny zwracać szczególną uwagę aby unikać gorących kąpieli, sauny, ostrych potraw, alkoholu, muszą bezwzględnie chronić skore przed mrozem i słońcem. Ochrona UV konieczna.

Zastanawiasz się, czy ten
zabieg jest dla Ciebie?

Z przyjemnością Ci doradzimy!

EcoHIT

Sprawdź nasze promocje

Bądź na bieżąco z naszymi ofertami specjalnymi!
Korzystaj z rabatów i atrakcyjnych zniżek na zabiegi.
Sprawdź nasze inne zabiegi

Zabiegi pielęgnacyjne na twarz

G. Kazz
G. Kazz
2023-10-03
Każda wizyta to ogromna przyjemność. Wszystkie usługi z których korzystam wykonane są zawsze z dużą dbałością i starannością.
M. Szafarczykówna
M. Szafarczykówna
2023-06-17
Makijaż permanentny brwi- perfekcyjny, zrobiony szybko, sprawnie i przede wszystkim precyzyjnie! W takiej profesji nie ma miejsca na błędy. Pani Agata jest mistrzynią. Gorąco polecam!
Anna Bober
Anna Bober
2022-08-15
Już kilka razy miałam tam robione paznokcie i bardzo lubię tamtejszą obsługę, która jest miła, profesjonalna i poziom sanitarny też bardzo wysoki. Za jakiś miesiąc znów z chęcią przyjdę na manicure. Polecam 😊
Aleksandra Mazurek
Aleksandra Mazurek
2022-07-29
Miałam robiony manicure i pedicure hybrydowy w salonie EcoChick. Szczerze polecam to miejsce. Usługa wykonana profesjonalnie. Salon prezentuje się bardzo ładnie. Nie mam zastrzeżeń 👠💅
Scroll to Top