Makijaż permanentny

Podkreśl swoje piękno, dzięki subtelnej pigmentacji z naturalnym efektem.

przeciwwskazania do zabiegu

Zanim podejmiesz decyzję...

o wykonaniu makijażu permanentnego upewnij się, że nie występują u Ciebie poniższe przeciwwskazania do wykonania zabiegu.

Infekcje wirusowe i bakteryjne są bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu makijażu permanentnego. Na zabieg przychodzimy zdrowe, jeśli masz katar, grypę lub inną chorobę, a także aktywną opryszczkę – wylecz się i zaplanuj zabieg w innym terminie.

Ciąża jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu z wielu powodów. Najważniejszym z nich jest zdrowie i bezpieczeństwo dziecka. Podczas zabiegu używa się preparatów znieczulających, barwników, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo płodu.

Stosujesz odżywki na porost rzęs i brwi? Niestety nie możesz wykonać makijażu permanentnego brwi i oczu. Odstaw preparat i odczekaj 3-6 miesięcy. Dopiero po tym czasie możesz bezpiecznie wykonać pigmentację.

Nosisz przedłużane rzęsy? Przed zabiegiem makijażu permanentnego powiek musisz je usunąć, ponieważ uniemożliwiają wykonanie zabiegu.

Zabieg makijażu permanentnego ust można wykonać dopiero 4 tygodnie po wypełnieniu ust kwasem hialuronowym.

Zabieg makijażu permanentnego można wykonywać 2 tygodnie po ostrzykiwaniu twarzy botoksem.

Mocna, świeża opalenizna zaburza prawidłowy dobór koloru, dlatego umów się na zabieg minimum 1 miesiąc po opalaniu.

W okresie karmienia piersią wysoki poziom hormonów może utrudniać aplikację pigmentu, jak również zaburzać proces gojenia. Szczególnym przeciwwskazaniem jest także lek przeciwwirusowy, który należy zażywać przed pigmentacją ust. Leki te nie są wskazane w okresie karmienia piersią.

Cukrzyca to choroba, która nie wyklucza wykonania makijażu permanentnego. Zabieg można wykonać dopiero wtedy, gdy chory uzyska pozytywną opinię lekarza, który stwierdził stabilny stan choroby i pozwoli na zabieg.

U osób, które przeszły chemioterapię wykonujemy makijaż permanentny brwi i oczu, który pozwala ukryć skutki leczenia chemią. Do zabiegu pacjent musi mieć jednak pozytywną opinię lekarza i dobre wyniki badań krwi. Trzeba jednak pamiętać, że u chorych na nowotwory, w wyniku chemioterapii jest większa podatność na infekcje oraz możliwość nieprawidłowego przyjęcia się barwnika w skórze.

Przyjmujesz na stałe leki rozrzedzające krew? Musisz wiedzieć, że Twoje naczynia krwionośne są bardziej kruche, a skłonność do krwawień większa. Podczas zabiegu łatwiej można więc dojść do małych krwawień. Poinformuj linergistkę o przyjmowanych lekach, aby mogła zdecydować jaką techniką wykonać makijaż i czy w ogóle zabieg jest możliwy.

Zewnętrzne i wewnętrzne stosowanie leków sterydowych oraz retinoidów jest bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania makijażu permanentnego. Jeśli stosowałaś maść sterydową lub z zawartością retinolu w miejscu pigmentacji musisz odczekać 3-6 miesięcy zanim wykonasz zabieg. Naskórek po lekach jest bardzo cienki, a naczynia krwionośne rozszerzone. Jeśli więc zależy Ci na swoim zdrowiu i bezpieczeństwie, koniecznie poinformuj linergistkę o stosowanych przez Ciebie lekach zawierających sterydy.

Jeżeli masz alergię na metale ciężkie, kosmetyki lub hennę – zapisz się na próbę uczuleniową minimum 1 miesiąc przed zabiegiem, by wykluczyć ewentualne reakcje alergiczne.

Pamiętaj, że po zabiegu makijażu permanentnego nie wolno opalać skóry przez minimum 2 tygodnie. Zaplanowałaś zabieg tuż przed wyjazdem na słoneczny urlop? Dla bezpieczeństwa przesuń ten zabieg w czasie.

Dodatkowymi przeciwwskazaniami do zabiegu są również: reumatoidalne zapalenie stawów, nawracające stany zapalne spojówek (pigmentacja powiek), zaawansowana choroba tarczycy oraz hemofilia.

Masz pytania o zabieg
makijażu permanentego?

Z przyjemnością na nie odpowiemy!

Przed makijażem permanentnym

Przygotuj się do zabiegu​

Wybierając się na zabieg makijażu permanentnego nałóż taki sam, codzienny makijaż. Będziemy wiedziały jak na co dzień lubisz wyglądać.

Ogólne

W dniu zabiegu prosimy nie pić kawy oraz produktów zawierających kofeinę. 24 godziny przed każdym zabiegiem makijażu permanentnego nie należy również przyjmować aspiryny ani spożywać alkoholu.

Brwi

2 tygodnie przed makijażem permanentnym brwi nie wykonuj henny oraz nie poddawaj się regulacji brwi. Miesiąc przed zabiegiem nie wykonuj zabiegów na twarz – zwłaszcza złuszczających, mezoterapii i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej w tym obszarze. Jeżeli korzystasz z zabiegu Botox, wykonaj go 2-3 tygodnie przed zabiegiem.

Kreski

Przed pigmentacją kresek należy odstawić odżywki na porost rzęs minimum 3 miesiące wcześniej. Dodatkowo na zabieg przychodzimy bez tuszu i sztucznych rzęs. Zalecamy stosowanie suplementu diety Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, profilaktycznie 30 dni przed zabiegiem.

Usta

Przed makijażem permanentnym ust należy zadbać o ich nawilżenie. Dobrze jest minimum 3 dni wcześniej stosować maskę na usta z wazeliny na noc. Zalecamy zapobiegawczo Hascovir w dawcę 400mg co 12h 3 dni przed i 3 dni po zabiegu. Zalecamy stosowanie suplementu Aescin w tabletkach w celu wzmocnienia naczyń krwionośnych, profilaktycznie 30 dni przed zabiegiem. Jeżeli wystąpiła u Ciebie opryszczka, odczekaj minimum 1,5 miesiąca od całkowitego wygojenia.

po makijażu permanentnym

Pielęgnacja po zabiegu

Intensywny okres gojenia to pierwsze 3-7 dni, dlatego należy się nastawić na ciemniejszy kolor makijażu w pierwszych dniach. Po maksymalnie tygodniu naskórek się złuszczy, a kolor stanie się jaśniejszy. Nie wolno zdrapywać łuszczącego się naskórka!

 Właściwy efekt widoczny będzie po 30 dniach, do tego czasu kolor się stabilizuje. Dla pełnego efektu zabieg składa się z dwóch spotkań. Zabieg uzupełniający należy wykonać po minimum 1 a maksimum 3 miesiącach.

 Odpowiednia pielęgnacja makijażu permanentnego po zabiegu ma wpływ na jego końcowy wygląd. Po zabiegu uzyskasz dokładne instrukcje dotyczące pielęgnacji od swojej linergistki.

OGÓLNE PRZECIWWSKAZANIA PO ZABIEGU:

Przez 14 dni:

 • całkowity zakaz opalania oraz korzystania z solarium
 • całkowity zakaz korzystania z basenu oraz sauny

Przez 7 dni:

 • Całkowity zakaz wykonywania makijażu w obszarze pigmentacji
 • Zakaz stosowania kremów, toników, płynów micelarnych oraz innych preparatów zawierających składniki aktywne w obszarze pigmentacji
 • Zakaz intensywnej aktywności fizycznej

Przez 24 godziny po zabiegu:

 • Zakaz spożywania alkoholu, aspiryny oraz napojów zawierających kofeinę.

Przez pierwsze 3 godziny, co 30 min. Oraz przed pójściem spać:

 • Intensywnie przemywaj makijaż wacikiem lub chusteczką higieniczną nasączoną mineralną lub przegotowaną wodą;

Po 3 dniach:

 • Raz dziennie smaruj bardzo cienko preparatem do pielęgnacji lub wazeliną
 • Hennę możesz wykonać dopiero po dwóch tygodniach od zabiegu

Przez pierwsze 3 godziny, co 20 minut oraz przed pójściem spać:

 • Intensywnie przemywaj wacikiem nasączonym przegotowaną bądź mineralną wodą

Najszybciej na 3 dzień po zabiegu:

 • 3 razy dziennie smaruj bardzo cienko preparatem pielęgnacyjnym lub wazeliną.

Bezpośrednio po wykonaniu makijażu permanentnego oczu zaleca się stosowanie zimnych, czystych okładów w celu zmniejszenia opuchlizny.

Przez 3 godziny po zabiegu, co 30 min należy przemywać intensywnie strefę wacikiem nasączonym przegotowaną lub mineralną wodą.

Podczas opalania lub wizyty w solarium, używaj kremu z filtrem, przynamniej SPF50. Dzięki temu spowolnisz proces blaknięcia. Jeżeli zauważysz zbyt mocne zaczerwienienie i stan zapalny przez dłużej niż 2 dni, prosimy niezwłocznie skontaktuj się ze swoim specjalistą mikropigmentacji.

EcoHIT

Sprawdź nasze promocje

Bądź na bieżąco z naszymi ofertami specjalnymi!
Korzystaj z rabatów i atrakcyjnych zniżek na zabiegi.
G. Kazz
G. Kazz
2023-10-03
Każda wizyta to ogromna przyjemność. Wszystkie usługi z których korzystam wykonane są zawsze z dużą dbałością i starannością.
M. Szafarczykówna
M. Szafarczykówna
2023-06-17
Makijaż permanentny brwi- perfekcyjny, zrobiony szybko, sprawnie i przede wszystkim precyzyjnie! W takiej profesji nie ma miejsca na błędy. Pani Agata jest mistrzynią. Gorąco polecam!
Anna Bober
Anna Bober
2022-08-15
Już kilka razy miałam tam robione paznokcie i bardzo lubię tamtejszą obsługę, która jest miła, profesjonalna i poziom sanitarny też bardzo wysoki. Za jakiś miesiąc znów z chęcią przyjdę na manicure. Polecam 😊
Aleksandra Mazurek
Aleksandra Mazurek
2022-07-29
Miałam robiony manicure i pedicure hybrydowy w salonie EcoChick. Szczerze polecam to miejsce. Usługa wykonana profesjonalnie. Salon prezentuje się bardzo ładnie. Nie mam zastrzeżeń 👠💅
Scroll to Top